Vyberte stránku

Učíme jazyky a učíme je online. Online výuka má pro naše studenty řadu výhod, a proto si nás vybírají. Řadu výhod má i online forma komunikace, kterou využíváme při jednání s našimi váženými firemními klienty. Pro mnoho z nich je to jejich „poprvé“ a jsme rádi, že tento způsob komunikace akceptují. Ostatně má to pro ně řadu výhod, posuďte sami.

1 Ušetříte náklady

Ceny našich online kurzů přepočtené na jednoho studenta jsou pro firemní vzdělávání velmi výhodné jednak proto, že se jedná o společnou hromadnou objednávku a také proto, že s námi komunikujete online. Firemní balíčky začínají již na částce 990 Kč měsíčně (990 Kč/měsíc pro 5 studentů). Představte si, že byste měli zájem o schůzku ve 150 km vzdáleném městě. Jen za dopravu byste zaplatili 2.100 Kč (300 km x 7 Kč/km) a za neproduktivní čas našeho firemního konzultanta strávený v autě další 2.000 Kč (500 Kč x 4 hod.). Jen jedna jediná schůzka vás bude stát 4.100 Kč, což jsou více než 4 měsíce studia Vašich zaměstnanců.

2 Ušetříte si čas

Více než 79 % obchodních schůzek trvá déle, než je reálně potřeba. Jedním z důvodů je i úcta k partnerovi, který na schůzku jede někdy i několik hodin. Ne každý dokáže ukončit schůzku po 15 minutách, když je již vše jasné a pošle partnera zpět na cestu. Obvykle se tak schůzka natáhne v průměru na jednu hodinu. Když ale jednáte online a máte za 15 minut ve všem jasno, rozloučíte se a spojení ukončíte. V takovém případě jste právě ušetřili 45 minut vašeho drahocenného času.

3 Ušetříte životní prostředí

Pokud máte neomezený rozpočet a času na rozdávání, pak jste šťastný člověk. Ale co vaše zdraví a prostředí, ve kterém žijeme? Pojedeme-li za vámi autem do 150 km vzdáleného města, vyprodukuje náš motor 8 kg skleníkového plynu CO2 a spotřebuje 300 tisíc litrů vzduchu. Což jsou děsivá čísla, vezmeme-li v potaz, že jsou vyprodukovaná jen proto, že jsme se nespojili online.

V případě, že s námi budete komunikovat online, nejen že nepoškodíme životní prostřední, my ho dokonce vylepšíme. Za každou uskutečněnou online „schůzku“ dáme 100 Kč na vysazení nového stromu neziskové organizaci Sazimestromy.cz. Jeden vzrostlý strom pohltí ročně 27 kg CO2 a vyprodukuje kyslík pro 2 lidi. Stojí za to přírodě dávat a nikoli ji brát. Přidáte se k nám a také necháte vysadit nový strom? Nebo se s námi alespoň spojíte online?

4 Je to snadnější, než si myslíte

Někteří lidé mají z online komunikace obavy. Domnívají se, že je složitá a nekomfortní. To už však dávno neplatí a nemusíte se ničeho obávat. Máme s touto formou komunikace bohaté zkušenosti a vše zařídíme. Můžeme si jenom zavolat na telefon a pokud to bude potřeba, přidáme do hovoru i vaše kolegy na telefonu. Případně se spojíme po Skypu a budete-li chtít, můžeme se i vidět. Nepoužíváte-li Skype a nechcete si volat telefonicky, pošleme vám emailem odkaz, na který stačí jen kliknout. Obratem se vidíme a slyšíme v okně internetového prohlížeče. Zkrátka, máme připravených několik variant online komunikace a určitě najdeme společnou řeč.

Je nám jasné, že klasické „offline“ schůzky jsou osobnější a mají celou řadu prokazatelných přínosů, které online komunikaci chybí. Na druhou stranu šetřit peníze, šetřit čas a šetřit životní prostředí má také svou velkou váhu, a tak budeme velmi rádi, pokud s námi na koncept online komunikace přistoupíte.