Do nového roku jinak aneb jak jsme na tom s předsevzetími?

10.2.2014 - Naše novinky

Předsevzetí, předsevzetí, předsevzetí, určitě všichni znáte tento léty tradovaný novoroční zvyk. Snad každý z nás si už nějaké předsevzetí někdy dal, a to je důvod, proč jsme na toto téma udělali stručnou anketu. Zajímalo nás totiž, jaká předsevzetí si nejčastěji vymýšlíte, zdali se vám je daří splnit, a pokud ano, je to proto, že jste určitá věková kategorie, muž či žena, nebo na tom vlastně vůbec nezáleží! :)

Pojďme se podívat, jak to všechno dopadlo!

Jak pravidelně si předsevzatí dáváte, každý rok, nebo pouze občas?

Asi 30 % dotázaných nám odpovědělo, že si předsevzetí dává pravidelně každý rok a pozor, z těchto 30% je téměř 80% ženského pohlaví! No, pánové, máte co dohánět!

Dalších 63 % si předsevzetí dává pouze jednou za pár let a zbylých 7 % nikdy. Velmi zajímavé je zde zjištění, že z těchto 7% odpůrců předsevzetí tvoří 80% opět ženy. Jak je vidět, ženy, a to všech věkových kategorií, nám v tomto případě vytvořily dvě zcela protikladné skupiny - milovnice a odpůrkyně novoročních předsevzetí!

Jaká předsevzetí patří mezi ta nejčastější a jaká naopak mezi ta nejkurióznější?

Drtivá většina, a to přesně 83%, se touží naučit jazyky.

Klasická předsevzatí jako zhubnout a začít sportovat s 65% či přestat kouřit s pouhými 10% zůstala až daleko za tímto jazykovým snem.

Nemalá část, a to téměř 35% se chce stát lepším člověkem a necelých 30% by rádo začalo vydělávat více peněz.

Naproti tomu se zde našli i jedinci, kteří přišli s naprosto originálními předsevzetími. Jako nejzajímavější předsevzetí jsme vybrali rozvod, otěhotnění nebo tvrzení mladíka, který považuje za zbytečné si předsevzít něco, co nedokáže splnit, a proto se rozhodl, že i v následujícím roce bude nadále pít pivo, nejeví se vám toto poslední předsevzetí jako geniální nápad?

Jak se vám daří daná předsevzetí plnit?

13% z vás nám potvrdilo, že pokud s předsevzetím začnou, vydrží jim to už napořád, ovšem pouze z 10% tak činí mužská část populace, vítězí opět ženy a jejich silná vůle (pozn. to zní možná moc feministicky :)).

S absolutně stejným výsledkem 13% dopadl i úplný opak vytrvalců v novoročních předsevzetích, a to ti, kteří sice nějaké to předsevzetí vymyslí, nicméně s jeho plněním nezačnou nikdy. V této skupině je to muži-ženy 50/50. Zbylým 74% se podaří plnit novoroční předsevzetí v rozmezí dvou týdnů až jednoho roku. Větší výdrž mají ženy a muži starší 65 let.

Zajímavosti

Více si vydělat si přeje 20% žen a 50% mužů.

Nejvíce se opakujícím novoročním předsevzetím je zhubnout a začít sportovat. 85% si toto předsevzatí dává pravidelně každý rok.

80% mužů si přeje naučit se jazyky, ale pouze necelým 7% vydrží toto předsevzetí déle jak rok. Jazyky se touží naučit i obdobné procento žen, ovšem déle jak rok to vydrží téměř 17% z nich.

Zhubnout a začít sportovat si přeje 50% mužů a 60% žen.

Necelých 30% z vás vymýšlí každoročně novoroční předsevzetí i přesto, že s jeho plněním nikdy nezačnou!
 
Autor: Michaela Křížová
Zpět na přehled článků
highslide