Zlepšete svoji angličtinu sledováním filmů

22.8.2016 - Angličtina

Jak se u studia angličtiny bavit? Jednoduše. Sledujte filmy v angličtině. Sledování filmů je jedna z bezva metod, jak udržet kontakt s angličtinou. Trénujete tak nejen poslech a porozumění mluvenému textu, ale rozšiřujete i svoji slovní zásobu a samozřejmě bonusem je zábava, která je se sledováním filmů spojená. Každý si může vybrat svůj filmový žánr a učit se mimoděk.

Tipy pro začátečníky

Pokud patříte mezi úplné začátečníky, nestyďte se a mrkněte na animované pohádky. Dnešní animované pohádky jsou dělané pro celou rodinu – pro děti a zároveň pro jejich rodiče. Dobrý tip je například Doba ledová – Ice Age.

Tipy pro mírně pokročilé

Jste již mírně pokročilí? Můžete zkusit složitější filmy, jako je například Harry Potter nebo Transformers. Procvičíte složitější slovní spojení a časy.

Tipy pro pokročilé

Ovládáte angličtinu už na slušné úrovni a většinou rozumíte bez problémů? Pak jsou pro vás vhodné filmy a seriály, kde se setkáte s nářečím a slangem. Zkuste třeba film Vlk z Wall Street nebo seriály Friends, How I met your mother, Sex in the City. Zaměřte se na složité hovorové výrazy a procvičte kulturní odlišnosti.

Doporučený postup:

  • Nejprve se na film podívejte v původním znění v angličtině s českými titulky. Zjistěte, o čem film je, jaký má děj a zaměřte se na mluvené slovo.
  • Následně film shlédněte ještě jednou v angličtině, ale tentokrát s anglickými titulky. Sledujte anglicky psaný text. Tip: Zapisujte si poznámky. Nejlépe celé věty a zvýrazněte si slova nebo výrazy či slovní spojení, které vám přijdou zajímavé nebo které neznáte.
  • Film si můžete pustit v češtině. Zjistíte, zda jste porozuměli všemu správně.
  • Nakonec film sledujte v angličtině bez titulků. Už byste měli všemu rozumět. Zaměřte se tedy na výslovnost, dialekt, gesta a novou slovní zásobu. Film si užívejte.
  • Nechce se vám filmy stahovat? Sledujte je online a zdarma! 
    Článek 300 filmů online a zdarma vám nabídne zábavu opravdu na pěkných pár večerů. Filmy jsou rozděleny podle žánrů a najdete zde i sekci pro začátečníky.
Příjemnou zábavu u studia angličtiny! :-)
 
PS: Máte rádi film Deník Bridget Jones? Pak jsme pro Vás připravili hezkou ukázku včetně procvičování. Podívejte se a vyzkoušejte, jak ukázce rozumíte Bridget Jones´Diary – I like you
 
Zpět na přehled článků
highslide