VIDEO 3: Technika obklopení – jediná cesta k dokonalému ovládnutí jazyka

18.1.2018 - Angličtina

 

Jak na to?

Podobná změna vás přitom nemusí stát příliš dalšího času ani úsilí. Bude stačit, když se cizím jazykem vhodně obklopíte. Potom, co se stane samozřejmou součástí vašeho života, už se jej nebudete jen učit, ale budete ho žít.
 
„CIZÍ JAZYK SE UŽ NEBUDETE JEN UČIT, BUDETE HO ŽÍT.“

Ať jste kdekoliv a děláte cokoliv, vždy se snažte vymyslet, jak se cizím jazykem obklopíte. Chodit jednou nebo dvakrát týdně na hodinu jazyka rozhodně nestačí. Je potřeba udělat něco víc – a my máme celou řadu ověřených tipů, které doporučujeme našim studentům. Zkuste každý z nich a pravidelně se zaměřte na ty, které vám budou fungovat nejvíce.
 
„CHODIT JEDNOU NEBO DVAKRÁT TÝDNĚ NA HODINU JAZYKA NESTAČÍ.“

Možností obklopení je samozřejmě mnoho a je možné je i různě kombinovat. Zamyslete se nad svými každodenními činnostmi a najděte pro ně alternativu v jazyce, který se chcete naučit. Ze začátku to určitě pro váš mozek nebude příliš pohodlné, ale za čas si zvykne a cizí jazyk přijme jako nedílnou součást vašeho života. V ten okamžik se učíte podvědomě jako malé děti – metodou zvanou „obklopení“. Je to snadné a funguje to. Pokud vás metoda obklopení zaujala, rozhodně si o ní přečtěte náš článek „Jak angličtinou žít, nikoli se ji učit“.

Procvičujte

S metodou obklopení pracujeme i v našich online kurzech. Slovíčka a fráze můžete v jakémkoliv z našich kurzů procvičovat 16 různými způsoby. České slovíčko si můžete přečíst či poslechnout a následně odpověď vybrat, napsat či vyslovit.

Screenshot-16-e1512547437848-480x500
Další skvělou výhodou našich kurzů je, že vám pomohou se slovní zásobou obklopit i offline. Slovíčka si totiž můžete stáhnout ve formátu mp3 (k poslechu třeba do telefonu) či ve formátu PDF k tisku. Doporučujeme rovnou zvolit tisk na oboustranné kartičky, které pak máte stále u sebe a můžete tak slovíčka procvičovat kdykoli, kdy máte chuť a náladu.
 
„OBKLOPTE SE SLOVÍČKY A FRÁZEMI ONLINE I OFFLINE.“

Berte však v potaz, že každý student je odlišný a každému vyhovuje něco jiného. Dělejte tedy jen to, co vás osloví a baví. U toho totiž pravděpodobně vydržíte nejdéle, což zapříčiní velký jazykový posun.
 
 
 

Zkuste si bezplatně některý z našich online kurzů kliknutím na tlačítko nahoře. Třeba je právě on cestou, která Vám bude fungovat nejlépe. Přejeme vám úspěšné studium!
Zpět na přehled článků
highslide