VIDEO 2: Jak se díky správné práci se soustředěností naučit 2x více za stejný čas

5.1.2018 - Angličtina

 

Zátěž na mozek

Lépe pochopíme působení nadměrné zátěže na lidský mozek, když se podíváme na křivku udržení pozornosti. Ta jasně ukazuje, že na začátku učení se vaše pozornost první minutu až dvě mírně zvyšuje a pak začíná klesat. Za 30 minut učení klesne až o 40 % a za 45 minut dokonce o 60 %. Pokud se tedy učíte ve 45minutových blocích, odnášíte si z hodin méně než polovinu znalostí.
Křivka zapomínání
Naše didaktické testy uskutečněné na více než třech tisících studentech i samotná křivka pozornosti nám potvrdili, že ideální je zastavit vzdělávací blok ve dvacáté minutě. Do té doby totiž vaše pozornost klesne jen o pouhých 20 % a vy tak maximálně využijete čas nejvyšší soustředěnosti.

Dvacet minut a ne více

Pro větší intenzitu je samozřejmě možné studovat i více 20 minutových bloků za den, ale pro zaměstnaného člověka s dalšími povinnostmi je takový plán poměrně nereálný. Navíc sami odborníci překračování 20minutového bloku příliš nedoporučují. Studium jazyka je totiž dlouhodobý proces a je potřeba si nastavit intenzitu, kterou udržíte jak v nadšení na začátku, tak i po několika měsících každodenní rutiny.

Věnujte se studiu 5krát týdně

Doporučujeme tedy studovat 20 minut denně 5krát týdněa zbylé dva dny pustit studium z hlavy. Oněch 20 minut se ale jazyku musíte věnovat s maximální pozorností a nezapomenout eliminovat veškeré rozptylující vlivy (jako je třeba elektronika). Výhodou takto krátkých bloků je, že váš mozek bude instinktivně vědět, že 20 minut denně nebolí a výuka jde snadno a rychle.
 
„DVACET MINUT DENNĚ NEBOLÍ A VÝUKA JDE SNADNO A RYCHLE.“
 
A nemějte špatný pocit z toho, že již po 20 minutách končíte. Je jasné, že byste vydrželi studovat i déle, ale nedělejte to. Když svůj mozek navyknete na to, že je nejlepší čas přestat po dvaceti minutách, mnohem více ho motivujete a on se pak nebude moci dočkat nadcházejícího dne a další lekce.

Při studiu ve škole

Jazykové školy, ani soukromí lektoři Vám 20minutovou výuku na každý den nepřipraví, protože je to nejen finančně, ale i organizačně složité. Ideálním řešením je pro tyto potřeby využít vhodně sestavený online kurz, který můžete studovat, kdy chcete a jak dlouho chcete.
 
Zkuste si některý z našich kurzů a uvidíte, jak Vás každodenní dvacetiminutovka v jazyce posune. Pokud si z výuky jazyků uděláte zvyk a pět dní v týdnu budete 20 minut skutečně studovat, zvýšíte množství naučené látky za stejný čas až na dvojnásobek. A to jen proto, že studujete pravidelně, máte častější kontakt s jazykem, a maximálně využíváte své pozornosti.
 
 
Pokud vás možnost online studia zaujala, neváhejte využít příležitost bezplatného vyzkoušení jakéhokoliv z našich kurzů kliknutím na tlačítko nahoře. Jsme přesvědčeni, že vám budou nápomocné v dosažení vámi zvolené jazykové úrovně.
Zpět na přehled článků
highslide