Po roce Vánoce přicházejí!

18.11.2013 - Zajímavosti

Cože Vánoce? Už zas?
Jasně, letí to. Letí to tak, že nám to dělá průvan nejen v peněžence, ale i v time-managementu. Ono se neustále zdá, že je ještě dost času. Začátek listopadu. Dobrý měsíc na nákup dárků. Dárků přibližně pro 10 - 15 svých nejbližších. Na správu dárků by měl už konečně někdo vymyslet chytrou aplikaci, kdo si má pamatovat, co každý z těch lidí kdy dostal a co si přeje? Kdo si má pamatovat, komu už se něco koupilo a komu ještě ne? A co je vůbec v těch zabalených balíčcích si má dva měsíce držet v hlavě kdo? Shon a stres kolem dárkové logistiky nám ubírá síly. Věčný závod s časem, slevami a parkovacími místy, vyhlížení pošťáka s balíčky a zklamání a la „najdi deset rozdílů“ mezi katalogem a tím, co nakonec dorazí... To všechno z nás dělá otroky komerčního průmyslu a bere nám nadšení a opravdový prožitek sváteční atmosféry. Ty se pak snažíme instantně nasát na vánočních trzích a v obchodních centrech za zvuků vánočních odrhovaček. A pak, minutu poté, když se všude válí potrhané papíry a ve vzduchu se provaluje rozpačitý pocit z marnotratnosti. Výsledek?

Ztrácíme pravého ducha Vánoc

Těšíme se na příjemné, autentické prožitky jak v amerických filmech ale cítíme prázdnotu, vyčerpání a jakoby nám něco utíkalo ale nevíme co. Po Vánocích jsme více méně rádi, že to máme za sebou a že nejsou častěji než jednou za rok. A to je škoda. Protože se vsadím, že kdybychom dnes četli ten podnikatelský plán při zakládání vánočních svátků, nic z toho stresu bychom tam nenašli. Našli bychom tam vůně svařáků, ohně v krbu, překrojené jablíčka, tmu už kolem páté a rodinu pohromadě. Neláká vás to? Vykašlat se na ten chaos, hysterii, upocené košile a vydýchaný vzduch plný napětí?
·  
·    Co takhle na to jít trochu jinak?

·    V klidu a tichu si vybereme voucher na www.onlinejazyky.cz. Během pěti minut máme vše odbavené a navíc vouchery dostaneme dva. Vytiskneme je a zabalíme do vánočního papíru. V pantoflích. S hrajícími si dětmi za zády. Upíjíme čaj. Nikdo nám nešlape na paty. Neřešíme velikost, barvu, dobu spotřeby ani statistickou pravděpodobnost, že se trefíme do vkusu. To, co jsme se rozhodli darovat je příležitost. Být úspěšnější v zaměstnání, být sebevědomější v konverzaci, být samostatnější při cestování po cizích krajinách. A co jsme darovali sobě? Dalších pár kroků k získání skutečné vánoční pohody.

Autor: Xénia Křížová, ONLINE jazyky

Zpět na přehled článků
highslide