OnlineJazyky dávají čtení v angličtině zcela jiný rozměr

8.11.2012 - Naše novinky

Chcete-li se opravdu zlepšit v angličtině, budete se muset nejen biflovat poučky a gramatiku, ale především dělat něco, co vás bude bavit. Úspěch závisí na přístupu a dosažení vyšší úrovně v anglickém jazyce rozhodně není výjimkou. Co na tom, že budete učení věnovat spoustu volného času, když k němu budete přistupovat s odporem? My se však řídíme pravidlem, že i výuka angličtiny by měla být vyvážená a proto jsme pro vás připravili užitečné rady, které vám pomohou zlepšit se zábavnou formou. Jako první jsme se zaměřili na čtení, které je ve školách i v rámci soukromých kurzů často zanedbáváno.

Čtěte a zlepšujte se

Čtení je neodmyslitelnou součástí školní a většinou i soukromé výuky angličtiny. Zamysleme se však nad tím, co vlastně čteme. Většinou se jedná o nepříliš vydařené učebnice, které jsou plné nicneříkajících textů. Zpravidla v nich jde pouze o procvičení probrané látky a informační hodnota bývá mizivá. Schválně si zkuste vzpomenout, o čem jste četli posledně. Nemáte tušení? Právě proto jsme se v rámci četby zaměřili na skutečně atraktivní texty, které se budou doslova číst samy. Čekají na vás články o zajímavých místech, reáliích, historii a dalších zajímavostech, které tak rádi čtete ve svém mateřském jazyce. Ale vše pěkně popořádku.

Povolejte do zbraně neúnavné avatary

Dříve, než se pustíte do čtení složitějších textů, vám nezbude, než se naučit naprosté základy. Naši sympatičtí lektoři vám v průběhu kurzů vysvětlí, jak se vyslovují problematické hlásky, na které v češtině nenatrefíte. Po každém výkladu si budete moct nově nabyté znalosti procvičit. Jednoduše si necháte přečíst nová slovíčka či fráze avatarem a poté se pokusíte napodobit správný přízvuk. Můžete tak učinit třeba milionkrát a to do té doby, než si budete svou výslovností stoprocentně jistí. Avataři jsou neúnavní a zopakují vám text kolikrát jen chcete.

 

Který z Avatarů bude provázet zrovna vás?

 

Skutečně rozumíte tomu, co čtete?

Brilantní výslovnost je při pravidelném tréninku jen otázkou času. Důležité je však nejen text přečíst, ale také mu porozumět. Čtení vás nikdy nebude bavit, pokud nebudete mít tušení, o čem vlastně čtete. I na to jsme samozřejmě mysleli a proto jsme pro vás připravili celou řadu užitečných nástrojů, které vám pomohou k pochopení textu.

  • Novým slovům a frázím, které se v lekci objeví, je vždy věnována jedna její část. Součástí je i zvukový záznam, který si můžete kdykoliv přehrát a možnost slovíčka samostatně skrýt a procvičit si je.
  • Další, neméně užitečnou pomůckou, je i integrovaný slovník, který nejenže obsahuje všechna slovíčka ze zakoupených lekcí, ale také zvukové záznamy sloužící k okamžitému procvičení výslovnosti. Díky chytré filtraci můžete zobrazit jen určitý okruh slovíček.
  • A to nejlepší na závěr. Kterékoliv slovo, které se v kurzu objeví, lze přeložit pomocí kontextového slovníku, nechat si ho přečíst rodilým mluvčím a zároveň si ho uložit do osobního slovníčku.
 
Kontextový slovník je vždy k dispozici

 

 

A rada na závěr? Čtení je zábavná činnost, která vám může pomoci posunout svou znalost angličtiny na další úroveň. Zapomeňte na drahé a nudné knížky, na které se bude zakrátko prášit na vaší poličce – OnlineJazyky.cz jsou perfektní elektronickou učebnicí založenou na nejefektivnější výukové metodě. Pokud ovšem víte o jiné alternativě, která by vám nabídla kombinaci chytrého slovníku, možnosti přehrávání libovolného slova či celého textu rodilým mluvčím a nepřeberné množství čtivých článků, určitě nám dejte vědět.

Zpět na přehled článků
highslide