Nové funkce pro procvičování slovíček a frází

8.10.2012 - Naše novinky

Máte před sebou stále nové a nové lekce angličtiny, ale nedáte ruku do ohně za dokonalé zvládnutí slovíček a frází z jednotlivých lekcí? Nebojte se a procvičujte, vaše chytré pomocníky máte stále nablízku. Nevíte, kde je najít? Otevřete si sekci „Můj účet“ a všimněte si dvou různých položek v nabízeném menu – slovíčka, fráze. Nyní vám přiblížíme, co všechno umí a co díky nim dokážete.
 

Funkce Moje slovíčka 

Jakmile stisknete tlačítko SLOVÍČKA v levém sloupci, dostanete se do přehledu. Tady vidíte vaše slovíčka v angličtině a v českém překladu. Anglické výrazy si můžete nechat přehrát pomocí funkce „Přehrát vše“, nebo si přehrajete jednotlivě označené výrazy pomocí symbolu Play.

Všechna slovíčka jsou předem nastavena k procvičení, ale vy máte možnost si stav změnit. Jestliže už něco stoprocentně umíte, změňte stav pomocí kliknutí na naučené. Vzápětí se vám slovíčko označí. Proměnu stavu na „umím“ a „k procvičení“ najdete  úplně v posledním sloupci nad hodnocením.  

Ve sloupcích „česky“ a „anglicky“ si všimněte minusového označení. Jestliže na příslušné mínus ve sloupci kliknete, rozmažou se vám v něm obsažená slova a také to jde naopak. Tímto se ještě lépe procvičíte. Jde skrýt i pouze jedno slovíčko, stačí kliknout na vybrané slovo. Funguje to i obráceně – zviditelníte rozmazané. 

CnXbSZ_s0VqCzVsffsno0jAEcxKIFoS90q9QFz18oTs

Procvičování slovíček

Vedle přehledu slovíček máte sloupek „Procvičování“ – klikněte a dostanete se do prostoru této sekce. Snadno si zde vyberete slovíčka, která si chcete zopakovat, nebo se je nově naučit. K výběru vám posouží FILTR. Vybrat si můžete podle měsíce, lekce, naučených či slov k procvičení. Aktuální nastavení zůstává podle zvoleného vyfiltrování. Jakmile spustíte procvičování, začnou slovíčka vyskakovat jedno po druhém a přehrají se avatarem. Máte také možnost si je nechat znovu přehrát, když kliknete na ikonku zvuku u daného slova. Pod slovem máte skrytí a zobrazení překladu – změní se díky kliknutí na rozmazaný a naopak ostrý obraz. I tady lze označovat „umím – neumím“. Pokud slovíčko označíte „umím“ vypadne vám z procvičovacího seznamu do „nově naučených slovíček“, která se zobrazují dole v seznamu. Slova k opakování vám zůstanou na původním místě. Jednou se dostanete na nulu slovíček k procvičení a potom se vám objeví hlášení vez znění: „Procvičili jste všechna vybraná slovíčka“.

Funkce Moje fráze

Stejné fungování poskytují i fráze, stačí kliknout ve vašem účtu na ikonku FRÁZE a dostanete se do procvičovací sekce. Dál už postupujete jako u slovíček.

Závěrečný DASHBOARD

Samotná výuka slovíček probíhá stejným způsobem, jen s rozdílem nemožnosti používání filtrů MĚSÍC, LEKCE. Tady se zobrazuje aktuální výukové místo.

Nakonec vás čeká závěrečný test a vyhodnocení úspěšnosti. Klikněte si na ikonu Moje výuka, kde jste se dopracovali k závěrečnému testu. Ještě jste ani jednou test nevyplňovali? Pusťte se do toho! Klikněte si na ikonku se stopkami a ukáže se vám původní přehled s počtem otázek, s časovou náročností a s informacemi, kolik procent stačí ke splnění úkolu. Dále kliknete na „Spustit test“ a dáte se do plnění zadaných úkolů. Záleží na vás, jestli ho hned dokončíte, nedokončíte, nebo jestli ho zopakujete. Po skončení se ukáže přehled informací vztahující se k vašemu výkonu. Mohlo se stát, že jste překročili daný časový limit - test se automaticky ukončí a ukáže se vám závěrečný dashboard s výsledky. Během testu lze překlikávat do jiných záložek, čas se nezastaví a vy se k testu můžete vrátit.  Test se zruší po odhlášení, nebo při zavření stránek v prohlížeči. Jakmile se znovu přihlásíte, pokračujete ve výuce a test si dáte od začátku.

mOSJ9U0tnR8aqlTxTrE2tHQXoYNX1FEl_KpPyGfD7fs

Nakonec můžete ohodnotit měsíc proběhlé lekce hvězdičkami, napsat komentář, recenzi. Podíváte se na průměr dosavadních výsledků. Tlačítko „Vyhodnotit“ vám ukáže úspěšnost vašeho testu.

Zpět na přehled článků
Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním cookies, nezbytných pro dobré fungování webu.
highslide