Nové funkce pro procvičování slovíček a frází

8.10.2012 - Naše novinky

Máte před sebou stále nové a nové lekce angličtiny, ale nedáte ruku do ohně za dokonalé zvládnutí slovíček a frází z jednotlivých lekcí? Nebojte se a procvičujte, vaše chytré pomocníky máte stále nablízku. Nevíte, kde je najít? Otevřete si sekci „Můj účet“ a všimněte si dvou různých položek v nabízeném menu – slovíčka, fráze. Nyní vám přiblížíme, co všechno umí a co díky nim dokážete.
 

Funkce Moje slovíčka 

Jakmile stisknete tlačítko SLOVÍČKA v levém sloupci, dostanete se do přehledu. Tady vidíte vaše slovíčka v angličtině a v českém překladu. Anglické výrazy si můžete nechat přehrát pomocí funkce „Přehrát vše“, nebo si přehrajete jednotlivě označené výrazy pomocí symbolu Play.

Všechna slovíčka jsou předem nastavena k procvičení, ale vy máte možnost si stav změnit. Jestliže už něco stoprocentně umíte, změňte stav pomocí kliknutí na naučené. Vzápětí se vám slovíčko označí. Proměnu stavu na „umím“ a „k procvičení“ najdete  úplně v posledním sloupci nad hodnocením.  

Ve sloupcích „česky“ a „anglicky“ si všimněte minusového označení. Jestliže na příslušné mínus ve sloupci kliknete, rozmažou se vám v něm obsažená slova a také to jde naopak. Tímto se ještě lépe procvičíte. Jde skrýt i pouze jedno slovíčko, stačí kliknout na vybrané slovo. Funguje to i obráceně – zviditelníte rozmazané. 

CnXbSZ_s0VqCzVsffsno0jAEcxKIFoS90q9QFz18oTs

Procvičování slovíček

Vedle přehledu slovíček máte sloupek „Procvičování“ – klikněte a dostanete se do prostoru této sekce. Snadno si zde vyberete slovíčka, která si chcete zopakovat, nebo se je nově naučit. K výběru vám posouží FILTR. Vybrat si můžete podle měsíce, lekce, naučených či slov k procvičení. Aktuální nastavení zůstává podle zvoleného vyfiltrování. Jakmile spustíte procvičování, začnou slovíčka vyskakovat jedno po druhém a přehrají se avatarem. Máte také možnost si je nechat znovu přehrát, když kliknete na ikonku zvuku u daného slova. Pod slovem máte skrytí a zobrazení překladu – změní se díky kliknutí na rozmazaný a naopak ostrý obraz. I tady lze označovat „umím – neumím“. Pokud slovíčko označíte „umím“ vypadne vám z procvičovacího seznamu do „nově naučených slovíček“, která se zobrazují dole v seznamu. Slova k opakování vám zůstanou na původním místě. Jednou se dostanete na nulu slovíček k procvičení a potom se vám objeví hlášení vez znění: „Procvičili jste všechna vybraná slovíčka“.

Funkce Moje fráze

Stejné fungování poskytují i fráze, stačí kliknout ve vašem účtu na ikonku FRÁZE a dostanete se do procvičovací sekce. Dál už postupujete jako u slovíček.

Závěrečný DASHBOARD

Samotná výuka slovíček probíhá stejným způsobem, jen s rozdílem nemožnosti používání filtrů MĚSÍC, LEKCE. Tady se zobrazuje aktuální výukové místo.

Nakonec vás čeká závěrečný test a vyhodnocení úspěšnosti. Klikněte si na ikonu Moje výuka, kde jste se dopracovali k závěrečnému testu. Ještě jste ani jednou test nevyplňovali? Pusťte se do toho! Klikněte si na ikonku se stopkami a ukáže se vám původní přehled s počtem otázek, s časovou náročností a s informacemi, kolik procent stačí ke splnění úkolu. Dále kliknete na „Spustit test“ a dáte se do plnění zadaných úkolů. Záleží na vás, jestli ho hned dokončíte, nedokončíte, nebo jestli ho zopakujete. Po skončení se ukáže přehled informací vztahující se k vašemu výkonu. Mohlo se stát, že jste překročili daný časový limit - test se automaticky ukončí a ukáže se vám závěrečný dashboard s výsledky. Během testu lze překlikávat do jiných záložek, čas se nezastaví a vy se k testu můžete vrátit.  Test se zruší po odhlášení, nebo při zavření stránek v prohlížeči. Jakmile se znovu přihlásíte, pokračujete ve výuce a test si dáte od začátku.

mOSJ9U0tnR8aqlTxTrE2tHQXoYNX1FEl_KpPyGfD7fs

Nakonec můžete ohodnotit měsíc proběhlé lekce hvězdičkami, napsat komentář, recenzi. Podíváte se na průměr dosavadních výsledků. Tlačítko „Vyhodnotit“ vám ukáže úspěšnost vašeho testu.

Zpět na přehled článků
highslide