Nevýhody zaručeně výhodných obchodů

20.11.2013 - Naše novinky


Každý, kdo se stane součástí předvánočního nákupního mlýnku se potká s nějakou verzí zaručeně výhodné nabídky, jedinečné, neopakovatelné akce nebo slevy století. I přes to, že u nás tržní hospodářství trvá již více než dvacet let, je naše nákupní chování pořád naivní. Něco zadarmo? Lákavá nabídka, která se jeví jako služba zákazníkovi? Ale ovšem, poslužte si. Lehkou nevýhodou každé výhodné nabídky je jistá past, do které se človíček s nákupním košíkem chytá, zčásti dobrovolně a rezignovaně a zčásti s hezkým českým pocitem, že někoho přechytračil a něco na tom vydělal. Že si domů nesete krám, který vůbec nepotřebujete? Že jste i přes deklarovanou výhodnost nabídky za tu věc zaplatili víc, než je její skutečná hodnota? Jednou nebo dvakrát je to roztomilé, jestliže se ale do podobných pastiček chytáte pravidelně, máte plné skříně zbytečných věcí a pravděpodobně i nějaký plíživý pocit marnivosti a začínající nechuti k nákupům vůbec.

Smutnou skutečností ovšem je, že ty Vánoce se opravdu blíží a nepatříme-li do minoritní skupiny lidí, kteří je ignorují, tak nám nic jiného nezbývá, než nějaké ty dárky přece jenom sehnat. Pokud se vám dělá špatně při pomyšlení na davy dárků chtivých spoluobčanů v nej(h)různějších obchodních hyper, maxi a obrcentrech, vůbec tam nemusíte chodit. Pokud si ani po hodině intenzívního přemýšlení nedokážete vybavit, který, že to kuchyňský robot ještě chybí v téměř profesionálně vybavené kuchyni vaší sestry, jakou barvu košile jste ještě nekoupili tátovi, do jaké asi velikosti dorostly za rok vaše děti nebo jiní mladí příbuzní, přestaňte se trápit. Podívejte se na dárky z jiného úhlu pohledu.

Dárek nemusí být ve 3D. Nemusí to být spotřební zboží. Ani potřební. Ani boží. Může to být hodnota, která na ceně neztrácí, ale nabývá. Může to být příležitost, která probudí aktivitu. Může to být startovací balíček možností, rozhledu a kariérních postupů. Může to být jedna z prvních smysluplných akcí 1+1 zdarma, jaké se rozhodnete pořídit ve svém novém nákupním životě. Protože cizí jazyk je jen do té doby cizí, než si jej osvojíte. Darujeme vám osvojovací schopnost cizího jazyka online, okamžitě a z pohodlí vašeho domova. Darujeme vám ke každému zakoupenému kurzu jeden zdarma. Protože si vážíme váš čas, protože nám záleží na vaší spokojenosti a protože stejně jako vy, i my nesnášíme vánoční shon. Více informací o limitované akci 1+1 zdarma najdete na: http://www.onlinejazyky.cz/akce-1-plus-1.html.

Autor: Xénia Křížová, ONLINE jazyky


Zpět na přehled článků
highslide