Jaký je nejefektivnější způsob učení německého jazyka, aneb učte se němčinu efektivně

28.11.2016 - Němčina

Jaký způsob učení cizího jazyka je ten pravý? Jak se učit správně a efektivně? Na tyto otázky naleznete odpověď v našem dnešním článku.

Pravidlo č. 1: Netrapte se složitostmi

Při výuce cizího jazyka byste se měli nejprve zaměřit na základní gramatické jevy. Není potřeba znát hned veškerou gramatiku. Začněte od základů a těžší výklady nechte na dobu, až budete mít pevné základy. Učte se německou gramatiku jednoduše, nechte si ji vysvětlit „polopatě“. Rada pro samouky německého jazyka zní, učte se po částech. Nabiflovat se velké množství látky je zbytečné. Mozek všechnu látku nevstřebá a Vy jen ztrácíte čas neefektivním studiem.

Pravidlo č. 2: U studia se bavte

Pokud Vás bude výuka bavit, lépe si látku zapamatujete a logicky si udržíte i motivaci ke studiu. Proto studium spojte se zábavou. Řekněte si sami pro sebe, zda se na hodinu němčiny těšíte. V případě, že ano, pak je to v pořádku. Jestliže ne, zkuste najít jiný způsob výuky němčiny, který Vás bude bavit více.

Pravidlo č. 3: Praktikujte jazyk

Důležité je si uvědomit, že pokud chcete opravdu ovládnout německý jazyk, je třeba se mu věnovat i po praktické stránce. Studium by nemělo zahrnovat pouze teorii. Důležitější je praxe a zapojení němčiny do každodenního života. Pokud byste praxi vůbec nevěnovali čas, v cizině nebudete rozumět, nebo budete používat strojené fráze. O takovou znalost jistě nestojíte. Pamatujte na to, že pouze teorie nestačí, je potřeba trénink. Trénujte poslech, mluvení, čtení a psaní.

Pravidlo č. 4: Nebojte se dělat chyby

Chyby Vás ve znalostech němčiny posouvají. Netrapte se, pokud nějakou chybu uděláte. Zkuste to znovu. Na podruhé už to vyjde. Každou chybu si nechte vysvětlit. Příště už budete moudřejší a chybu nezopakujete.

 

Mohl by se Vám také líbit článek "Skončete s věčným zapomínáním nově naučené látky".

Zpět na přehled článků
highslide