Jak se zábavně učit slovíčka?

8.8.2016 - Angličtina

Dnes pro vás máme jeden skvělý tip, který vám pomůže naučit se nová slovíčka zábavnou formou. A znáte to, co vás nejvíce baví, jde samo. Proto je ideální se slovní zásobu učit pomocí písniček. Nejen, že si naposloucháte intonaci a správnou výslovnost, ale lépe si slovíčka zapamatujete.

Proč právě písničky?

  • Určitě se budete bavit. Nebudete učení vnímat jako povinnost, ale jako zábavu. Každý si může vybrat svůj hudební žánr, nasadit sluchátka a vyrazit na procházku, do práce či poslouchat doma. Učíte se tak kdekoli a kdykoli chcete a ani neuvědomujete, že se učíte.
  • Další velkou výhodou písniček je, že se slova nebo část textu opakuje. Díky opakování se nám slovíčka vrývají do paměti a snáze si je zapamatujeme.
  • V textech písní najdeme více hovorových výrazů. Díky tomu jsme tak více v kontaktu s hovorovou a moderní angličtinou, což je pro výuku cizího jazyka velmi důležité.

Ideální by bylo, pokud byste si text písničky přeložili sami. Pro začátek pro vás máme několik písniček připravených i s překladem a novými slovíčky. Tak šup, šup, nasadit sluchátka a jdeme na to! :-)

Poslechněte si:

Send My Love - Adele

Berlin - Take My Breathe Away

Barbie Girl

Summer´Of 69

 

 

Zpět na přehled článků
highslide