Jak se naučit německy

21.11.2016 - Němčina

Máte při studiu německého jazyka strach, že uděláte chybu? Svazuje Vás tento pocit tak, že máte hrůzu ze studia, tak raději s výukou ani nezačnete nebo na studium rezignujete? Pak si představte, že chyb se bát rozhodně nemusíte, naopak – chyby jsou žádoucí a prospěšné. Musíte se jen naučit s nimi správně pracovat a využít je ve svůj prospěch.

Nebojte se chyb

Nenechte se chybami odradit. Chyby jsou přirozenou součástí studia. Je naprostý nesmysl končit se studiem jazyka jen proto, že chybujete. Většina studentů to tak ale opravdu má. Končí s výukou, protože dělají chyby. Důležité je vytrvat. Po nějakém čase zjistíte, jak hodně jste se ve výuce posunuli a budete s radostí pokračovat a neustále se zlepšovat.  

Pro koho jsou chyby takovým nepřítelem? Zřejmě pro perfekcionisty. Ti se s chybami neumí vyrovnat. Proto můžete být rádi, že to není Váš případ a chyby zkrátka s nadhledem přijměte za přirozenou součást studia. Chyby, které jste udělali minule, již dnes neuděláte.

Jak s chybami pracovat?

S každou chybou se dostáváte ve studiu dál a dál a zlepšujete své jazykové schopnosti. Také víte, čeho se příště máte vyvarovat. Když uděláte chybu, nechte si ji vysvětlit. Je důležité pochopit, proč je to chyba a proč se to právě takto neříká nebo proč se používá právě tento výraz.

Chyby jsou zkrátka přínosné a ve studiu nám pomáhají. Tak hurá do studia němčiny!

Přečtěte si více rad a tipů, jak na studium německého jazyka. Mohl by Vás zajímat článek Jaký je ten správný způsob učení německého jazyka?

 

Podělte se s námi o Vaše zkušenosti? Jak jste na tom s chybami Vy?

Zpět na přehled článků
highslide