Jak se motivovat k výuce španělštiny

19.12.2016 - Španělština

Učíte se španělsky, ale do studia se musíte přemlouvat? Učit se Vám nechce, protože Vám chybí motivace ke studiu? Pak je tento článek pro Vás to pravé. Poradíme Vám, jak si motivaci udržet a jak s takovou motivací umět pracovat, aby Vám šlo studium španělštiny snáz.

Proč se učíte španělsky

Nejprve je potřeba si uvědomit, proč chcete cizí jazyk umět. Jaký je Váš jazykový cíl? Pokud španělštinu studujete jen proto, že musíte, s největší pravděpodobností se studiem brzy skončíte. Abyste se udrželi při studiu motivovaní, musíte ve studiu vidět větší smysl. Nikoli tedy v obecné rovině, ale v té osobní. Například, studujete španělštinu, abyste získali lépe placenou práci, zjednodušili si cestování a podobně. Každý student má jinou jazykovou úroveň, proto nejde stanovit jeden obecný cíl, který by platil pro všechny. Pro začátečníka španělštiny může být cílem porozumění španělské písničce. Nebo přeložení jídelního lístku na dovolené ve Španělsku. Promyslete si své cíle a až to budete mít, vezměte si papír a tužku a své cíle si sepište.

Dobrý plán

Až si své cíle sepíšete, promyslete si také postup, jak svých cílů dosáhnete. Udělejte si takový plán jednotlivých kroků pro dosažení cílů. Cíl by měl být splnitelný a měl by být krátkodobý. Splnit ho byste měli zvládnout v blízké době. Cíl, který je možné realizovat za rok a déle, není vhodný. Psychicky studenta může odradit fakt, že má před sebou ještě dlouhou cestu. Když si ale své cíle rozvrhnete na menší a krátkodobé mety, budou se Vám plnit snáze a budete mít ze sebe a ze svých pokroků dobrý pocit.

Motivační odměny

Jakmile cíl splníte, měli byste se umět odměnit. Málokdo se umí po splněném úkolu pochválit. Zasloužená odměna má velký vliv na lidskou psychiku. Udělejte si radost z dobře odvedené práce. Kupte si něco hezkého na sebe, zajděte si do cukrárny nebo jeďte na výlet. Do dalších cílů se Vám bude chtít hned s větší radostí.

Ve dvou se to lépe táhne

Poslední rada, díky které se udržíte motivovaní ke studiu, zní - nestudujte sami. Vždy je lepší mít parťáka, který Vám bude oporou. Může to být kdokoli. Rodina, kamarád, lektor španělštiny, spolužák. Budete mít závazek nejen vůči Vám samotným, ale i vůči svému parťákovi.

 

Líbil se Vám článek? Jak to máte s motivací Vy? Napište nám do diskuze do komentářů pod článek.

Mohl by se Vám také líbit článek o tom, jaká metoda učení je vhodná právě pro Vás. Zjistit více Správné metody učení.

 

Zpět na přehled článků
Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním cookies, nezbytných pro dobré fungování webu.
highslide