IDM. PAVEL V.

4.6.2014 - Naše novinky

Člověk si říká, jak ten čas letí. „Už jsou zase Vánoce!“, „Už jsou zase Velikonoce!“, „Už je zase idiománie!“ Letí to, že? Opět se měsíc s měsícem sešel a idiománie za měsíc květen zná svého vítěze. A konečně, je to muž! Z finálových 5 kandidátů si zcela právem vybojoval své vítězství Idm. Pavel V. Gratulujeme všem finalistům, nejvíce však Pavlovi za skvělý výkon jeho šedých buněk mozkových.

Interview s vítězem

Adéla (OJ): Naše čtenáře vždy nejvíce zajímají veselé historky. Máte nějakou veselou jazykovou historku či jazykový trapas?

Pan Pavel: No a zrovna mě žádná úsměvná nenapadá :-). Snad jen jedna, před 3 lety jsem odjel do Španělska za prací a i když jsem neuměl španělsky ani zakašlat, požádal jsem o práci údržbáře v hotelu. Kupodivu mi řekli (alespoň sem si to myslel), že mě přijmou a že mám druhý den v osm ráno nastoupit. Druhý den jsem se dostavil a zjistil, že pracuju jako obsluha a uklízeč na veřejných toaletách u pláže. Pravda, stačilo mi jen kývat hlavou, vybírat peníze a rozdávat kousky toaletního papíru :-)

Adéla (OJ):  Každopádně i tak to musela být zajímavá zkušenost! J Nyní otázka, která nemine žádného vítěze, jaký je Váš nejoblíbenější idiom?

Pan Pavel: to win hands down

Adéla (OJ): Máte nějaký vzkaz pro naše soutěžící? Jak by se na soutěž měli připravit? Co nejvíce pomohlo Vám? Nebo co Vám při učení jazyka pomáhá?

Pan Pavel: Soutěžícím bych vzkázal, hlavně se nebojte mluvit! Je to nejlepší způsob, jak se cizí jazyk naučit a naučit se i spoustu idiomů, uvědomte si, že i když neskloňujete, nečasujete atd., tak se dokážete domluvit a pochopí vás, lepší říct větu špatně, než stát a koukat. Takže „no stress“ a mluvit, mluvit, mluvit.

Adéla (OJ): Skvělá tečka na závěr! 

 

Děkujeme za interview a za rady a přejeme mnoho dalších skvělých zážitků s jazyky!

 

Onliňáčkům ZDAR!

Zpět na přehled článků
highslide