Idm. Olga VII.

4.9.2014 - Naše novinky

Ani v horkých letních dnech jsme nezaháleli a soutěžili jsme o sto šest. Týden idiomů proběhl v plné síle a opravdu o chlup – o chloupek – vyhrála paní Olga. Rozhovor s vítězkou si rozhodně přečtěte a třeba se i inspirujete.

 

Adéla OJ: Naše čtenáře vždy nejvíce zajímají veselé historky. Máte nějakou veselou jazykovou historku či jazykový trapas?

Paní Olga: Veselé historky a jazykové trapasy je pro mne velice těžké takto vysypat z rukávu, ale obvykle se mi stává, že najednou během rozhovoru přejdu do češtiny a ani si toho nevšimnu. Až později si uvědomím ty divné obličeje, které mne pozorují :-D Velmi časté úsměvné situace nastávají se slovesem "to come", ale to se stane asi každému :-)

Adéla OJ: To máte pravdu! Nebo se stává, že místo anglického slovíčka naskočí němčina – to je opravdu dosti častá situace a velice úsměvná. J Otázka, která nemine žádného vítěze, jaký je Váš nejoblíbenější idiom?

Paní Olga: Můj oblíbený idiom je: "Even a broken clock is right twice a day". Ani ne kvůli významu či větě samotné, pouze se mi dobře pamatuje :-) A hlavně protože nejsem know-it-all, abych si mnoho idiomů pamatovala :-)

Adéla OJ: Máte nějaký vzkaz pro naše soutěžící? Jak by se na soutěž měli připravit? Co nejvíce pomohlo Vám? Nebo co Vám při učení jazyka pomáhá?

Paní Olga: Je skvělé si zasoutěžit o cokoliv, kdy Vám průběh soutěže přinese nové znalosti a navíc, kdo vyhraje, ten dostane celý jazykový kurz :-) Perfektní kombinace. A radím nastavit upomínku na každý den soutěže, protože Facebook vám to pokaždé nehodí na vaši zeď, stejně jako i u označení vašeho jména v příspěvku to vždy neuvidíte.

Při učení jazyka mi pomáhá to, že mám mezinárodní přátele, se kterými si denně píšu a čtu pouze zahraniční weby a blogy, takže jsem "exposed" několik hodin denně cizímu jazyku. V současnosti především angličtině, a brzy snad už i francouzštině :-)

Díky moc za kurz, určitě mě posune dost daleko :-)

Adéla OJ: Děkujeme za krásná slova na závěr a za inspiraci a povzbuzení ostatních soutěžících. Doufáme, že nám zachováte přízeň a nadále s námi budete soutěžit.

Přejeme Vám mnoho úspěchů a výher i v osobním životě!

 

Autor: Adéla Tomešová

Zpět na přehled článků
Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním cookies, nezbytných pro dobré fungování webu.
highslide