Idm. Kuba VIII.

17.9.2014 - Naše novinky

To to letí, že? Další Idiománie za námi a my vám přinášíme úžasné interview s vítězem Kubou.  Hodil by se zde citát by Gaius Iulius Caesar: „Přišel jsem, viděl jsem, zvítězil jsem“.  Kuba s námi soutěžil poprvé a hned se může pyšnit čestným titulem Idm.

 

Adéla (OJ): Co nás samozřejmě nejvíce zajímá a na co se i nejvíce těšíme, je otázka, zda máte nějakou veselou jazykovou historku či jazykový trapas?

Pan Kuba:  Na veselé historky se mi zrovna špatně vzpomíná - tak snad na jednu. Rok jsem žil ve Španělsku a zaměnil jsem slovíčka despedida (rozlučka) a desnuda (nahá). Takže když jsem potom vyprávěl, jak mám fotky nahé kamarádky místo fotek z rozlučky, tak to vedlo k docela zajímavému odhalení :) Poměrně dlouho mi trvalo, než jsem si to uvědomil :)

Adéla (OJ): To muselo být zajímavé vyprávění! J Soutěžil jste s námi poprvé a hned jste i vyhrál. Jaký je Váš nejoblíbenější idiom?

Pan Kuba: Že bych měl oblíbený idiom, to se asi říci nedá, ale líbí se mi "Not enough room to swing a cat". Když si představím, jak by to v praxi probíhalo, to točení kočkou :)

Adéla (OJ): Ono vůbec většina idiomů je v doslovném překladu vtipná představa J To je pravda. Máte nějaký vzkaz pro naše soutěžící? Jak by se na soutěž měli připravit?

Pan Kuba:  Vzkaz soutěžícím: „V září máte šanci, já se nezúčastním!“ :)

Adéla (OJ):  :D

Pan Kuba: Co podle mě nejvíce pomáhá při učení jazyka je mluvit, mluvit a zase mluvit, i když je to špatně, vždy se nějak dorozumíme :)

 

Děkujeme Kubovi za hezké povzbuzení na závěr. Přejeme, ať se daří a ať Vás jazyky stále baví a budeme se těšit na příště! J

 

Onliňáčci, vy nezapomeňte, že se Idiománie za měsíc září blíží. Jak už jistě víte, buďte ve střehu.

Idiomům ZDAR!

 

Zpět na přehled článků
highslide