FIREMNÍ JAZYKOVÉ KURZY OKEM PROJEKTOVÉHO MANAŽERA

19.12.2013 - Naše novinky

Firemní vzdělávání na veletrhu HR Expo

Rád bych se s Vámi podělil o několik poznatků, které mne zaujali na veletrhu HR Expo, kterého jsme se zúčastnili začátkem prosince v pražském kongresovém hotelu Clarion.

Nové trendy ve firemním vzdělávání

Značná část veletrhu se nesla v duchu „Co dělat jinak“ či poukazovala na nové trendy, možnosti náborování a vzdělávání zaměstnanců. Společně s našimi kolegy z oblasti jazykového vzdělávání jsme si vyměňovali poznatky o virtuální výuce, možnostech e-learningů či SKYPE lekcích.

Inovace jako zdroj ekonomického růstu

Když jsem připravoval hlavní myšlenku své prezentace, netušil jsem, že se obdobného tématu dotkne také jeden z hlavních přednášejících veletrhu Karel Nohejl (ředitel a předseda představenstva SOTIO a.s. Praha), který přednášel na téma „Inovace jako zdroj ekonomického růstu“, ve které se mimo jiné pozastavoval právě nad tím, zdali některé zavedené vzdělávací metody již nejsou dávno překonané stejně tak, jako doba, ve které vznikaly. 

E-learning a prezenční výuka ve firmách

Ve své prezentaci jsem se zaměřil nad možnými úskalími prezenční skupinové výuky ve firmách, jejíž samotná kvalita a efektivita je mnohdy těžko měřitelná a nikdy není schopná uspokojit potřeby všech typů zaměstnanců. Nepřímo jsem tím mířil na to, že sázet veškeré prostředky pouze na jednu formu vzdělávání je mnohdy méně efektivní, než kvalitní kombinovaná výuka ve spolupráci s  e-learningem.

Využití moderních technologií ve firemním vzdělávání

Doba, v niž žijeme, udělala mnoho kroků směrem k moderním technologiím, tak proč tyto kroky neučinit i ve vzdělávání? Jako partneři Klubu zaměstnavatelů jsme měli možnost vidět, že společnosti s nejspokojenějšími zaměstnanci jsou právě ty, které jsou schopny pro každého zaměstnance najít optimální výukový nástroj přizpůsobivý k jeho časovým a individuálním potřebám.

Ohlasy HR manažerů

Sám jsem byl zvědavý, jak početná skupina manažerů na tyto argumenty uslyší. Jak se ukázalo, s touto myšlenkou si již pohrává více HR manažerů, kteří by mimo jiné měli rádi efektivní zpětnou vazbu ze vzdělávání zaměstnanců, což je v případě e-learningu velmi dostupné.

Sjednejte si s námi schůzku či telefonickou konzultaci

Pokud i Vás zajímají rozšiřující možnosti pro optimální nastavení jazykového vzdělávání, neváhejte si s námi sjednat schůzku či telefonickou konzultaci.

Děkuji za pozornost

projektový manažer

Autor: Jakub Kotek
Zpět na přehled článků
highslide