Další várka nových cvičení a užitečných funkcí

20.10.2012 - Naše novinky

Projekt OnlineJazyky.cz bereme opravdu vážně a proto pro vás neustále vymýšlíme nová cvičení a přidáváme celou řadu funkcí, které vám výuku nejen zpříjemní, ale především usnadní. Důkazem jsou následující novinky.

Zbrusu nová cvičení

Ne nadarmo se říká, že opakování je matka moudrosti. Aby se vám novou látku podařilo vstřebat co možná nejrychleji, připravili jsme pro vás hned několik rozličných cvičení. Tady je máte:

Přiřaď k obrázku – přiřazování anglických slov k obrázkům je mnohem zábavnější, než spojování s psaným překladem. V tomto cvičení jednoduše přetáhnete políčka s anglickými slovy k některému ze zobrazených obrázků a necháte vyhodnotit. Následně se vám, stejně jako u všech ostatních druhů cvičení, zobrazí procentuální hodnocení a v případě chyb i správné odpovědi.

Přiřaď k obrázku

Obrázek popis – na rozdíl od předchozího cvičení, budete přiřazovat políčka pouze k jedinému obrázku, respektive jeho částem:

Obrázek popis

Poslech – pozorně si poslechněte zvukovou nahrávku a poté přetáhněte správné výrazy do prázdných polí:

Poslech

Pravda/nepravda – v tomto cvičení bude vašim úkolem rozhodnout, zda je dané tvrzení pravdivé (kliknete na zelenou „fajfku“), či nikoliv (kliknete na červený křížek):

Pravda nepravda

Seřaďte slova – cvičení slouží k procvičení slovosledu. Vašim úkolem bude seřadit rozházená slova do správného pořadí:

Seřaď slova

Přiřaď do skupin – poznáte, které termíny spolu souvisí? Přetáhnutím rozdělíte slovíčka do správných skupin:

Přiřaď do skupin

Táhni a doplň – princip je jednoduchý, stačí přetáhnout slova do chybějících polích ve větách tak, aby dávaly smysl:

Táhni a doplň

Vyber slovo – rozhodněte, které slovo nepatří do skupiny a kliknutím jej označte:

Vyber slovo

Doplň – do prázdných polí vepište chybějící slovo tak, aby věty dávaly smysl:

Doplň

Křížovka – pro ty z vás, kteří rádi luští, jsme připravili křížovky. Do jednotlivých políček vepište správný překlad výrazů, které najdete na levé straně obrazovky:

Křížovka
 

Rozšířené možnosti nastavení

Ve dvou se to lépe táhne a právě proto jsme vám dali k dispozici AVATARA. Bude vás nejen sledovat, ale především číst. Abyste se v jeho přítomnosti cítili co možná nejpříjemněji, budete si již brzy moct vybrat z více než 20 sympatických tváříněkolika různých hlasů.

Avatar
 

Nové metody výuky

Nehodláme být průměrní a rozšiřujeme možnosti výuky tak, aby vám pomohla nejen k osvojení gramatických souvislostí a pravopisu, ale zároveň jste se během ní dozvěděli i něco navíc. Součástí výkladu tak budou i faktické informace o historii, atraktivních místech a reáliích. O geografické poloze kulturních památek a světoznámých lokalit vás bude informovat aplikace Google Mapy, kterou umocní úžasné fotografie z Google Street View. To vše doplněno o tématické externí odkazy na zajímavé webové stránky. Máte se na co těšit!

Faktografie
 
Zpět na přehled článků
Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním cookies, nezbytných pro dobré fungování webu.
highslide