Průvodce výukovým prostředím

6.9.2012 - Naše novinky

OnlineJazyky.cz budou nabízet studium čtyř světových jazyků ve všech stupních pokročilosti i v konkrétních profesních oborech. Zatím je k dispozici angličtina a vy se určitě ptáte, co vás čeká, nemine a překvapí? Nejprve vám prozradíme, že online výuku mohou absolvovat jednotlivci bez ohledu na věk i zaměstnanci firem. Seznamte se s konkrétním postupem průběhu kurzů od registrace až po vlastní výuku vybraného jazyka. 

Zaregistrování a průběh studia musíte nejprve nastavit a následně už jen budete využívat všech zajímavých funkcí pro efektivní a velmi moderní způsob výuky jazyků. 

Krok 1 - Registrace

Nejprve si v nastavení vyplníte profil. Půjde o základní informace o uživateli. V úvodu si lze nahrát profilové foto o maximální velikosti 700kB v jpg, gif nebo png souborech. Vyplníte vybrané zobrazované jméno a váš email. Vyberete si heslo a zaškrtnete, zda chcete zasílat Newsletter s novinkami na OnlineJazyky.cz. Následně si můžete heslo změnit zadáním původního a vyplněním nového. Registrace se tedy nijak neliší od jiných běžných, ale po přihlášení vás čekají zajímavé funkce a milá překvapení k výuce. 

Registrace na OnlineJazyky

Krok 2 – Nejlepší přítel vždy po ruce

Znáte svého nejlepšího přítele? My ano, protože během studia jazyka se jím stane vás osobní lektor. Bude vám skvělým pomocníkem a oporou v době špatných nálad. Nejprve vás vždy přivítá, namotivuje, vysvětlí důležité gramatické otázky a zahrne vás slovní zásobou, kterou se naučíte hravou formou. A pokud přijdou dny, kdy vás nebude nijak extra studium lákat, zase zůstane s vámi a pobaví vás! S ním se těšte na zábavné učení a žádné mučení. Videolektora si jednoduše nastavíte v profilu. Zaškrtnete používání videolektora, náhodných událostí při výuce, pochvaly a motivace po dokončení cvičení. To znamená, že když se dostanete do problémů během vyučování, hned přijde pomoc a jakmile se vám něco povede, užijete si náležité pochvaly!

Krok 3 – Nápověda v pozoru!

V následujícím nastavení si zajistíte kontextové nápovědy a najdete si svého nejsympatičtějšího avatara. Nejvíce se naučíte neustálým připomínáním a s tím vám pomůže okamžitý překlad. Nesedne vám nějaké slovíčko nebo věta? Už žádné další trápení, protože po nastavení nápovědy stačí označit neznámé výrazy, dvakrát kliknout a okamžitě máte překlad do češtiny. Dále nastavujete avatara, kterého si vyberete z více jak 250 postav. K nim si vyberete jeden z deseti hlasů. Jakmile vás jeden avatar omrzí, vyměníte ho za jiného a rovnou mu dáte i odlišný hlas. Každá změna oživí vaše studium a nový avatar bude perfektním zpestřením. A k čemu vám avatar bude? Přečte vám vše, co si označíte a takto jednoduše porovnáte i správnou výslovnost s rodilým mluvčím.

Krok 4 – Začínáme s kurzem

Jakmile si otevřete „Můj účet“, nabídne se vám i „Moje výuka“. V kategorii výuky uvidíte  seznam témat na celý měsíc, která postupně splníte a zdoláte po týdnech. Poslední kolonka ukazuje obsah jednotlivých lekcí v uvedeném tématu a týdnu.

Obsah anglického kurzu

Krok 5 – Průběh lekcí

Ve výuce budete pokračovat dle očíslovaných zadání. Zpracované zadání stačí odkliknout pomocí tlačítka „Vyhodnotit“ a dostanete se k výsledku vašeho snažení. Cítíte se nespokojeni? Úkoly si zopakujte a zlepšujte se!

Video výuka angličtiny

Krok 6 – Zábavné úkoly

Úkoly jsou prospěšné a mít i zcela zábavný ráz? Nevěříte? Onlinejazyky.cz chtějí, abyste se především bavili a tím pádem vám učení půjde. Po otevření sekce „Úkoly“ spatříte přehled aktuálních úkolů včetně námětu a zaměření. Dále zde uvidíte, kolik úkolů vás čeká splnit. Ve vedlejší části rovnou nakouknete kolik jste úspěšně dokončili úkolů a z kolika. Zde si můžete kliknout i na historii úkolů, kde naleznete přehled dosavadních zadání. Úkoly si přidáváte během výuky sami pomocí tlačítka. Nejlákavější na provádění zadaných prací je to, že si vlastně hrajete. Například vyluštíte křížovku a hned si osvojíte zajímavá slovíčka. Vaše anglická slovní zásoba se snadno rozšíří, protože budete číst, poslouchat, drilovat a používat je v různých cvičení.
 
Křížovka ve výuce angličtiny

Krok 7 – Konec měsíčního kurzu

Po kliknutí na „Můj účet“ se vám objeví menu, obsahující přehled gramatiky, vašich úkolů, kurzů, slovíček a testů. Kromě toho tam máte zprávy a nastavení, kde můžete měnit různé údaje dle potřeby. Rovněž se vám nabídne „Nástěnka“, kde máte přehledně vyznačeno, jaká byla celková úspěšnost měsíčního kurzu, kolik úkolů jste úspěšně dokončili a kolik jste věnovali studiu času. Zobrazí se vám také resty nebo zadání, která vás ještě čekají. Statistiky se vám budou jistě hodit při rozhodování, zda si zaplatíte další měsíc a vylepšíte svoje znalosti. 

Nástěnka s výsledky učení 

Další zajímavosti v průvodci

Průvodce má pro vás připraveno ještě několik dalších funkcí. Můžete si procvičovat slovíčka a označit si je umím/neumím. Zobrazí se vám obsahy cvičení, lektorská videa a audioposlechy. Jednotlivé části ovládáte díky tlačítkům – další, vyhodnotit, přidat do úkolů, přeskočit video, opakovat a zpět. Vyhodnocení vaší snahy, zábavná zadání a lektor po 24 hodin denně - to je jen pár předností online hodin angličtiny, které zvládnete hravě!

Tak na co čekáte? Zkuste si to taky!
Zpět na přehled článků
Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním cookies, nezbytných pro dobré fungování webu.
highslide